Teated

Mai MÕKi kuu (Me õpime kõikjal)

 • 02.05 Lepatriinud Lennusadamas
 • 02.05 Öökullid Tervishoiu muuseumis
 • 03.05 Oravad Lennusadamas
 • 03.05 Liblikad Liiklusmängu keskuses
 • 04.05 Lepatriinud Ajaloomuuseumis
 • 08.05-12.05 Õuesõppenädal
 • 09.05 Oravad Lastekirjanduskeskuses „Muinasjututund“
 • 11.05 Mesimummid Miiamilla muuseumis „Terve hammas-ausammas“
 • 16.05 Teaduspäev rühmades.
 • 18.05 Lepatriinud ja Liblikad Pääsküla rabas
 • 18.05 Siilipere Jaaniojal
 • 18.05 Mesimummid külastavad optometristi
 • 19.05 Lepatriinud Eesti Loodusmuuseumis
 • 22.05 Liblikad Lennusadamas
 • 24.05 Oravad Jaaniojal
 • 26.05 Öökullid Jaaniojal
 • 31.05 Mustamäe lasteaedade laulupeoke (Siilipere,  Öökullid)

Infotund uutele vanematele!

Ootame kõiki uusi lapsevanemaid infotunnile, mis toimub 15.mail kell 16:00!

Akrofest 2017

Lepistiku lasteaia lapsed osalemas Akrofest 2017 spordipeol!

15.märtsil toimus Aitado spordiklubis Mustamäe lasteaedade spordipidu “Akrofest 2017” Üritus toimus juba kuuendat korda. Meie lasteaeda esindasid lapsed, kes treenivad meie lasteaias tegutsevas akrobaatikaklubis “Twister”.

Seekordse Akrofesti teemaks oli “Muinasjutupidu”. Meie lasteaed oli esindatud koguni kolme rühmaga: “Printsessid” (5-6 aastased tüdrukud) “Merineitsid” (6-7 aastased tüdrukud) ja “Aatomikud”( 5-7 aastased poisid)
“Printsesside” rühm võitis eripreemia kõige lustlikuma kava eest.
“Merineitsid” said eripreemia kõige kavalama kava eest ja “Aatomikud” said publiku lemmiku eripreemia.
Lisaks esinemisrõõmule said lapsed osaleda erinevates akrobaatilistes “töötubades”

Külalised Rootsist ja Lätist!

Külalised Rootsist ja Lätist. Nordplus projekt.

6. märts – 10. märts külastasid Nordplus projekti raames meie lasteaeda õpetajad Rootsist ja Lätist. Lepistiku Lasteaed osaleb Nordplus projektis 2016.-2017. aastal ja projekti eesmärgiks on õpetajate omavaheliste kogemuste ja metoodikate jagamine.

Projekti kohtumise nädalal olid meil külalistele planeeritud erinevad tegevused nii lasteaias, kui ka väljaspool lasteaeda. Külalised said osaleda rühma tegevustes, muusika- ja liikumistegevustes ja osa saadi ka toredast Lepalinnukese võistlusest. Rootsi õpetajate jaoks oli eriti huvitav näha, kuidas lapsed meil lasteaias magavad. Rootsis magavad ainult sõimeealised lapsed ja enamasti maksimum tund aega.

7. märtsil käisime külalistega Kostivere ja Neeme lasteaedasid vaatamas. Mõlemas lasteaias võeti meid väga soojalt vastu ja väliskülalistel oli väga huvitav näha väiksemaid ja väljaspool Tallinnat asuvaid lasteasutusi.

Tagasiteel õnnestus teha ka väike jalutuskäik Jägala Joa ääres. Järgmine projekti kohtumine toimub juunis Lätis, kuhu lähevad ka õpetajad meie lasteaiast.

Toimus armsaks saanud traditsiooniline Lepalinnu laulupäev

Täna toimus meie traditsiooniline Lepalinnu laulupäev 2017 nooremale vanuserühmale, kus kõik julged laululapsed said teiste laste ja vanemate ees esineda. Oli väga palju armsaid ja toredaid laule, mida harjutati hoolega muusikaõpetaja Anneliga ja kodudes emmede-issidega.

Eripreemiad said Mesikäppade rühmast Anette, Lepatriinude rühmast Teele Kristiin, Hundudest Eliise Grete ja Pääsukestest Eliise. Meie noorema vanuserühma Lepalinnukeseks sai Hundude rühmast Grettel.

Suur aitäh žüriile, muusikaõpetajale ja emadele-isadele 😊 Suur pai ka meie tublidele esinejatele!

      

Lepistiku Lasteaed osales tantsuvõistlusel!

Tänukiri anti üle ERRS-i aastapäeva tähistamisel "Vanemuise" Kontserdimajas 19.novembril Jänkude rühma õpetajale Anne Tänavotsale.Rahvusvahelise tantsupäeva raames toimus aprillikuus iga-aastane ühistantsimine, mida korraldab Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.
Selle aasta tantsuks oli Kikapuu, mille õpetas Jänkude rühma lastele selgeks õpetaja Anne Tänavots.

102 osaleja hulgas premeeriti meie tublisid tantsulapsi tiitliga “Parim lasteaed”. Tänukirjad anti üle ERRS-i aastapäeva tähistamisel “Vanemuise” Kontserdimajas 19.novembril.

Jänkude rühma tants on järelvaadatav siit

Sõimerühmade koosolek!

Lp sõimerühmade vanemad! (Piilud, Jänkud, Kiilid)

Ootame Teid 12.08.2016 kell 17.00 saali (II korrus) lastevanemate koosolekule.

Rõõmsate kohtumisteni,
Ülle Põld

Tallinna Lepistiku Lasteaed
Direktor

Rühmad avatakse 12.augustil

Kõik rühmad alustavad tööd 12.augustil!

01. septembrist 2016 muutub toiduraha maksumus!

Alates 01. septembrist 2016 muutub toiduraha maksumus:
· sõime toidupäeva maksumus 1,75 eurot
· aiarühma toidupäeva maksumus 1,90 eurot

Tallinna lasteaiad said linnalt mängulise matemaatika kohvrid

11. mail andis Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart kõikidele linna lasteaedadele matemaatika õppevahendid „Mänguline matemaatika“, mis valmisid koostöös üldhariduskoolidega.

Mihhail Kõlvarti sõnul pakuvad äsjavalminud õppevahendid uusi võimalusi mänguliseks õppeks ning aitavad tekitada lastes huvi matemaatika vastu. „Idee liita omavahel mäng ja matemaatika sündis teadmisest, kui oluline on matemaatikaalaste oskuste arendamine varases eas ning kõige paremini omandavad lapsed uusi teadmisi mängides,“ rääkis Kõlvart.

Ühes komplektis on kaksteist pehmet ruumilist numbritegelast, kes aitavad matemaatika õppimise lastele põnevaks muuta. Kuna tegelased on erinevatest materjalidest, loob see võimaluse ka kompimismeele arendamiseks. Kohvrist leiab veel märgid liitmiseks, lahutamiseks ja võrdlemiseks, arvutuspulgad ning puidust veduri ja kaksteist vagunit (igal numbril oma vagun – ühel küljel number, teisel vastav arv täppe). Geomeetriliste kujundite tundmaõppimiseks on kohvris puidust värvilised ringid, ruudud, kolmnurgad ja ristkülikud – kõiki neljas suuruses – ning ringi-, ruudu- ja kolmnurgakujulised suured riidest alused. Kohvri sisu töötasid välja Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse esindajad ja lasteaedade õpetajad.

Projekti väärtuseks peab Mihhail Kõlvart ka seda, et kaasatud on Tallinna koolide õpilased ja õpetajad. Matemaatika kohvri projektis osalenud koolid ja õpetajad

Pikemalt saad lugeda Tallinna kodulehelt

Lepistiku Lasteaia meeskond ja lapsed tänavad kingituse eest!