Teated

Lepistiku Lasteaed osales tantsuvõistlusel!

Tänukiri anti üle ERRS-i aastapäeva tähistamisel "Vanemuise" Kontserdimajas 19.novembril Jänkude rühma õpetajale Anne Tänavotsale.Rahvusvahelise tantsupäeva raames toimus aprillikuus iga-aastane ühistantsimine, mida korraldab Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts.
Selle aasta tantsuks oli Kikapuu, mille õpetas Jänkude rühma lastele selgeks õpetaja Anne Tänavots.

102 osaleja hulgas premeeriti meie tublisid tantsulapsi tiitliga “Parim lasteaed”. Tänukirjad anti üle ERRS-i aastapäeva tähistamisel “Vanemuise” Kontserdimajas 19.novembril.

Jänkude rühma tants on järelvaadatav siit

Sõimerühmade koosolek!

Lp sõimerühmade vanemad! (Piilud, Jänkud, Kiilid)

Ootame Teid 12.08.2016 kell 17.00 saali (II korrus) lastevanemate koosolekule.

Rõõmsate kohtumisteni,
Ülle Põld

Tallinna Lepistiku Lasteaed
Direktor

Rühmad avatakse 12.augustil

Kõik rühmad alustavad tööd 12.augustil!

01. septembrist 2016 muutub toiduraha maksumus!

Alates 01. septembrist 2016 muutub toiduraha maksumus:
· sõime toidupäeva maksumus 1,75 eurot
· aiarühma toidupäeva maksumus 1,90 eurot

Tallinna lasteaiad said linnalt mängulise matemaatika kohvrid

11. mail andis Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart kõikidele linna lasteaedadele matemaatika õppevahendid „Mänguline matemaatika“, mis valmisid koostöös üldhariduskoolidega.

Mihhail Kõlvarti sõnul pakuvad äsjavalminud õppevahendid uusi võimalusi mänguliseks õppeks ning aitavad tekitada lastes huvi matemaatika vastu. „Idee liita omavahel mäng ja matemaatika sündis teadmisest, kui oluline on matemaatikaalaste oskuste arendamine varases eas ning kõige paremini omandavad lapsed uusi teadmisi mängides,“ rääkis Kõlvart.

Ühes komplektis on kaksteist pehmet ruumilist numbritegelast, kes aitavad matemaatika õppimise lastele põnevaks muuta. Kuna tegelased on erinevatest materjalidest, loob see võimaluse ka kompimismeele arendamiseks. Kohvrist leiab veel märgid liitmiseks, lahutamiseks ja võrdlemiseks, arvutuspulgad ning puidust veduri ja kaksteist vagunit (igal numbril oma vagun – ühel küljel number, teisel vastav arv täppe). Geomeetriliste kujundite tundmaõppimiseks on kohvris puidust värvilised ringid, ruudud, kolmnurgad ja ristkülikud – kõiki neljas suuruses – ning ringi-, ruudu- ja kolmnurgakujulised suured riidest alused. Kohvri sisu töötasid välja Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse esindajad ja lasteaedade õpetajad.

Projekti väärtuseks peab Mihhail Kõlvart ka seda, et kaasatud on Tallinna koolide õpilased ja õpetajad. Matemaatika kohvri projektis osalenud koolid ja õpetajad

Pikemalt saad lugeda Tallinna kodulehelt

Lepistiku Lasteaia meeskond ja lapsed tänavad kingituse eest!

Saade “Armastuse laul” üllatamas meie armsat direktorit

Meie lasteaia direktoril on täitumas ilus ja ümmargune number. Et näidata kui palju me Üllest hoolime, kirjutasime “Armastuse laulu” saatemeeskonnale ja palusime ühe vahva üllatuse korraldada. Kuidas üllatus välja kukkus ning kuidas Ülle üllatuse vastu võttis, saab vaadata 5.mail kell 20.00 Tv3-s! Hip-hip-hurrraaaa, Palju õnne kallis Ülle!

Lepistiku Lasteaed osales üle-eestilisel spordivõistlusel!

Lepistiku Lasteaed osales üheksateistkümnendal üle-eestilisel spordipäeval, mis toimus 22. aprillil 2016 Audentese Spordikeskuses.
Lasteaeda esindasid võistlusel viimased aiarühmad: Jänkud, Pääsukesed ja Jaaniussid.

Täname lapsi tubli soorituse ning korraldajaid meeldejääva spordipäeva organiseerimise eest!

Lepistiku Lasteaeda külastas Napo

Täna külastas meie lasteaeda abilinnapea Taavi Aas ja Tööisnpektsiooni peadirektor pr Maret Maripuu, kohal oli ka Raepress.
Tööinspektsioon alustas lasteaedade külastamisi koos „Napoga“  eelmisel sügisel ja tänaseks on nad käinud Avinurmes, Viljandis, Haapsalus, Pärnus, Kuressaares ja Kärdlas. Külastuse eesmärk on külastada lasteaeda, et lastele tutvustada (töö)ohutust. Abikäe ulatab maskott Napo, kes „töötab“ Tööinspektsioonis  ja satub pidevalt õnnetustesse.

Tegevuse eesmärk on panna lapsi mõtlema võimalike ohuolukordade tekkimisele nii lasteaias, kodus kui ka tänavapildis. Lisaks saavad lapsed lahendada ohuolukordasid  „Kuidas vältida kukkumist, kui maas vedelevad mänguasjad või kui põrandale on sattunud vett ja sellest tulenevalt on põrand märg.“

Tallinna Tv kokkuvõtet Napo külaskäigust saab vaada siit

Lepistiku Lasteaed Mustamäe lasteaedade teatrifestivalil

“KUIDAS KUTSIKAS KOERA MOODI RÄÄKIMISE UNUSTAS “

Mustamäe lasteaedade teatrifestivali raames esitasid Jänkude rühma lapsed esmaspäeval 4.aprillil näidendi “Kuidas kutsikas koera moodi rääkimise unustas” Vesiroosi ja Allika Lasteaia lastele ning õpetajatele.

Etenduse tulu läheb “Märka ja aita” fondi.

Kauneid lihavõttepühi!

Lepistiku lasteaiapere soovib kauneid ja värvilisi lihavõttepühi!