Tallinna lasteaiad said linnalt mängulise matemaatika kohvrid

11. mail andis Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart kõikidele linna lasteaedadele matemaatika õppevahendid „Mänguline matemaatika“, mis valmisid koostöös üldhariduskoolidega.

Mihhail Kõlvarti sõnul pakuvad äsjavalminud õppevahendid uusi võimalusi mänguliseks õppeks ning aitavad tekitada lastes huvi matemaatika vastu. „Idee liita omavahel mäng ja matemaatika sündis teadmisest, kui oluline on matemaatikaalaste oskuste arendamine varases eas ning kõige paremini omandavad lapsed uusi teadmisi mängides,“ rääkis Kõlvart.

Ühes komplektis on kaksteist pehmet ruumilist numbritegelast, kes aitavad matemaatika õppimise lastele põnevaks muuta. Kuna tegelased on erinevatest materjalidest, loob see võimaluse ka kompimismeele arendamiseks. Kohvrist leiab veel märgid liitmiseks, lahutamiseks ja võrdlemiseks, arvutuspulgad ning puidust veduri ja kaksteist vagunit (igal numbril oma vagun – ühel küljel number, teisel vastav arv täppe). Geomeetriliste kujundite tundmaõppimiseks on kohvris puidust värvilised ringid, ruudud, kolmnurgad ja ristkülikud – kõiki neljas suuruses – ning ringi-, ruudu- ja kolmnurgakujulised suured riidest alused. Kohvri sisu töötasid välja Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse esindajad ja lasteaedade õpetajad.

Projekti väärtuseks peab Mihhail Kõlvart ka seda, et kaasatud on Tallinna koolide õpilased ja õpetajad. Matemaatika kohvri projektis osalenud koolid ja õpetajad

Pikemalt saad lugeda Tallinna kodulehelt

Lepistiku Lasteaia meeskond ja lapsed tänavad kingituse eest!