Külalised Rootsist ja Lätist!

Külalised Rootsist ja Lätist. Nordplus projekt.

6. märts – 10. märts külastasid Nordplus projekti raames meie lasteaeda õpetajad Rootsist ja Lätist. Lepistiku Lasteaed osaleb Nordplus projektis 2016.-2017. aastal ja projekti eesmärgiks on õpetajate omavaheliste kogemuste ja metoodikate jagamine.

Projekti kohtumise nädalal olid meil külalistele planeeritud erinevad tegevused nii lasteaias, kui ka väljaspool lasteaeda. Külalised said osaleda rühma tegevustes, muusika- ja liikumistegevustes ja osa saadi ka toredast Lepalinnukese võistlusest. Rootsi õpetajate jaoks oli eriti huvitav näha, kuidas lapsed meil lasteaias magavad. Rootsis magavad ainult sõimeealised lapsed ja enamasti maksimum tund aega.

7. märtsil käisime külalistega Kostivere ja Neeme lasteaedasid vaatamas. Mõlemas lasteaias võeti meid väga soojalt vastu ja väliskülalistel oli väga huvitav näha väiksemaid ja väljaspool Tallinnat asuvaid lasteasutusi.

Tagasiteel õnnestus teha ka väike jalutuskäik Jägala Joa ääres. Järgmine projekti kohtumine toimub juunis Lätis, kuhu lähevad ka õpetajad meie lasteaiast.